Bizden Haberler
Ben Patron Degilim
Birlikte Elele
 
Üretim

Üretim » Büyükbaş Yem Üretimi

        Ürünler
Banvit AŞ, büyükbaş hayvan üretimine paralel olarak, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kurulu ilk broiler yem fabrikasını ve İzmir yem fabrikasını modernize ederek bu tesislerde 2005 yılından itibaren büyükbaş yem üretimine geçmiştir. Ardından Eskişehir’de 2009 yılında yeni bir yem fabrikası daha alınmış ve modernizasyon çalışmalarının ardından tesis üretime geçirilmiştir.

Üretilen ‘’Banvit Kırmızı, Banvit Doruk, Banvit Burçak, Badiş 1 ve Badiş 2’’ yemleri Banvit büyükbaş ve buzağı çiftliklerinde kullanılmakta, ayrıca yem satış bölümü tarafından Banvityem bayileri aracılığıyla serbest yetiştiricilik yapan çiftçilere de satılmaktadır.

Banvit büyükbaş yem fabrikalarında ‘’besi grubu’’ yemlerin dışında ayrıca ‘’süt grubu’’ yemleri olan Banvit Forza, Nehir, Banvit Yavuz, Banvit Star, Banvit Sancak, Banvit Lider Düve grubu olan Körpe (Düve), Leydi (Kuru dönem) ile ‘’Koyun grubu’’nda Banvit Yağmur, Banvit Görkem, Dolunay, Kartopu ‘’Keçi grubunda’’ Fıstık, Cemre, Sakız’’ yemlerini de üretilerek yine Banvityem bayilerince satışı gerçekleştirilmektedir.
Ayrıca yumurta, etlik civciv ve etlik piliç yemleri de satılmaktadır.

Yem fabrikalarımızda üretilen tüm yemlerin üretiminde gerçekleştirilen testler yine Banvit A.Ş. kalite kontrol laboratuvarı tarafından gerçekleştirilmektedir.